T-MOBILE PRO OBYVATELE OAKS VYVÍJÍ CHYTRÉ MĚSTO

26. 04. 2017

T-Mobile vytvořil pro rezidenční projekt Oaks Prague technologický a filozofický koncept chytrého bydlení, který posouvá hranice standardních možností chytré domácnosti na úroveň chytrého města.

Cílem konceptu je, aby vzniklo pro budoucí obyvatele takové prostředí, které poskytne vysoký životní standard, příjemné, intuitivní a bezpečné bydlení. „Základním předpokladem celého řešení bylo, aby všechny použité technologie uměly komunikovat navzájem a zároveň, aby byly maximálně neinvazivní vůči obyvatelům a neobtěžovaly je velkým množstvím ovládacích prvků,“ říká Rudolf Urbánek, výkonný ředitel ICT a firemního segmentu T-Mobile a dodává: „investor požadoval, aby byly veškeré technologie prakticky neviditelné, ale stoprocentně odváděly svou práci.“

T-Mobile také vyvíjí speciální portál, který bude integrační složkou celého projektu. „Obyvatelé Oaks Prague budou mít možnost ovládat svůj osobní účet z jakýchkoliv zařízení. Tento účet pak bude sloužit jako klíč k využívání všech služeb a produktů v rámci chytrého města,“ popisuje Rudolf Urbánek. Součástí portálu budou nejenom informace o vlastních domech, ale také například o aktuálním stavu dopravní dostupnosti nebo pořádaných akcích. Portál dále umožní obyvatelům komunikovat se sousedy, rezervovat například wellness aktivity či golf nebo objednávat ze široké nabídky místních služeb. Uživatelé zde také získají kompletní vyúčtování za všechny tyto integrované služby.

Operátor zároveň v rámci projektu dodá nadstandardní vysokorychlostní připojení optickým kabelem do každého domu (FTTH). V rámci komplexu tak vznikne interní dedikovaná síť, kde bude zajištěna vysoká bezpečnost všech dat díky privátnímu cloudu umístěnému v datovém centru T-Mobile.

www.t-mobile.cz
 

Zpátky do knihovny